Szkolenie z pierwszej pomocy

W Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej prowadzimy szkolenia z zakresu pierwszej pomocy obejmujące prowadzenie czynności resuscytacyjnych, obsługę AED oraz omówienie innych istotnych zagadnień z tej dziedziny. Szkolenie jest przeznaczone dla pracowników Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Szkolenie z nauczania metodą symulacji medycznej

W Centrum Dydaktyki i Symulacji medycznej organizujemy szkolenia z nauczania metodą symulacji medycznej. Jest ono przeznaczone dla nauczycieli akademickich Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, którzy chcą zapoznać się z nowoczesnymi metodami nauczania. Podczas szkolenia omawiane są podstawy teoretyczne metody symulacji oraz sprzęt, który może zostać wykorzystany podczas zajęć dydaktycznych. Uczestnik zdobędzie wiedzę na temat funkcji i możliwości zaawansowanych symulatorów pacjenta, zapozna się z zasadami przygotowania prebriefingu, tworzenia scenariusza symulacyjnego oraz jak podsumować zajęcia przez poprowadzenie sesji debriefingu. Ponadto, uczestnicy szkolenia mają możliwość zapoznania się z trenażerami niskiej wierności, które są dostępne w Centrum symulacji.